GALERIA MOZAIKA

wosp

WOŚP

MOZAIKA GRA Z ORKIESTRĄ KONCERTOWO

W najbliższą niedzielę, gdy zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie może Cię zabraknąć w MOZAICE! W krakowskiej galerii, na Prokocimiu, czeka na Was mnóstwo atrakcji: koncerty muzyczne, występy zespołów tanecznych, wystawy i warsztaty pierwszej pomocy. Cały dzień na terenie galerii będą kwestować wolontariusze, więc każdy odwiedzający będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę.

29 stycznia, o 14:00 swój show zaprezentuje szkoła stepowania My Tap z Krakowa. O 15:30 czekają na Was gwiazdy zespołu BROCAT. Rafał Hankus ze swoim zespołem HANKUS zaprasza Was na koncert o 17:00.

– To niesamowite jak ten dzień zbliża ludzi i skupia na jednym zadaniu – pomaganiu. Od miesiąca na terenie MOZAIKI stoi i zapełnia się ogromna puszka WOŚP- u. To cieszy, że potrafimy się zmobilizować i stanąć murem w tak ważnej sprawie jakiej podejmuje się co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W historii naszego ponad rocznego istnienia, po przebudowie galerii tego jeszcze u nas nie grano – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Poza artystami, którzy uświetnią niedzielne zakupy już od 12:00 w MOZAICE pojawią się ratownicy medyczni. Będą uczyć technik pierwszej pomocy. Grupa ta będzie czekała na Państwa do godziny 18:00.

Od 12:00 do 15:00 zapraszamy na spotkanie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, którzy przygotowali niespodzianki dla najmłodszych.

Marzenie każdego chłopca o byciu strażakiem może się przybliżyć, gdy rodzinnie odwiedzicie stoisko Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy będą z nami od 12:00 do 15:00.

Natomiast jeżeli jesteś miłośnikiem zwierząt to w godzinach 14:00-18:00 czekać będą na Ciebie hodowcy psów berneńskich.

Od 12.00 do 18.00 będą z nami wolontariusze z Fundacji DKMS i jeżeli zastanawiasz się czy nadajesz się na dawcę szpiku kostnego czy komórek macierzystych to porozmawiaj z ekspertami fundacji.

Z całego serca dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tego fantastycznego dnia, pełnego atrakcji. Są nimi wolontariusze ze sztabów: Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy działającego przy Urzędzie Miasta Krakowa oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Przypomnijmy tylko, że Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się (wg badań IQS i CBOS) największym zaufaniem społecznym w Polsce. Od 31 lat w jeden styczniowy dzień zbiera pieniądze, by kupić za nie nowoczesny sprzęt medyczny przede wszystkim polskim szpitalom dziecięcym. W tym roku orkiestra zagra dla wszystkich, małych i dużych, bo teraz chce wygrać z sepsą.

Czekamy na Was w MOZAICE! To będzie niezwykła niedziela!